Türkçe English Russian Farsça Azerice
Çağrı Merkezi

Başkandan

COVİD-19 SALGINI SONRASI SET (SAĞLIK VE EĞİTİM TURİZMİ ) FIRSATINI KAÇIRMAYALIM!

Tarih boyunca gelişmiş ve güçlü devletler, dünyanın her yerinde insanlığa en temel ihtiyacı olan sağlık ve eğitim hizmetlerini sunarak; etkin ve süper güç olmuşlardır. Ayrıca son yüzyılda sağlık ve eğitim; ekonomik açıdan da önemli bir gelir kapısı olmuştur. Her iki sektörde; özellikle globalleşmeye, iletişim ve teknolojinin gelişmesine paralel olarak dünyada son yıllarda en hızlı gelişen ve yüz milyarlarca Dolar hacme ulaşan ekonomik bir gerçektir.

Visit Turkey For Healthcare Platform

Uluslararası Hasta Hakları Platformu

Choose Language
Azerice Azerice English Russian Farsça
Choose Language Azerice English Russian Farsça

İlgili Bakanlıklar

Visit Turkey For Healthcare | Hakkımızda

İPSA; Türkiye’de sağlık hizmeti alacak olan uluslararası hastaları bilgilendirmek, hasta haklarını savunmak, ülkemize tedavi için gelen hasta sayısını artırmak, sağlık tesislerini yurt dışında tanıtmak ve sektörde çalışanlara sağlık turizmi ile ilgili eğitimler vermek amacıyla

2014 yılında Dr Dursun Aydın’ın başkanlığında Ankara’da kurulmuştur.

FAALİYETLERİMİZ

Derneğimiz, ortaya koyduğu vizyonu oluşturmak ve amaç ve hedeflerine ulaşmak için aşağıdaki dört ana faaliyetleri yapmaktadır.

1. TANITIM

Sağlık sektörünün yurtdışında özellikle yakın coğrafyadaki komşularımızda tanıtımlarını yapmaktayız. Bu tanıtımları Ekonomi Bakanlığı’nın tanıtım desteklerinden faydalanarak yapılmaktadır. Gidilen ülkenin sağlık çalışanları ve otoriteleri ile toplantılar ve karşılıklı görüşmeler düzenlemekteyiz.

2. ULUSLARARASI HASTALARA DANIŞMANLIK

Uluslararası hastalara tıbbi danışmalık ve sağlık kuruluşlarımız hakkında bilgilendirmeler yapmaktayız.

Bu hastalara ülkemizde en iyi sağlık hizmeti almaları ve memnun kalmaları için destek vermekteyiz.

Gerektiğinde mal praktis ve olumsuz olaylar karşısında hasta hakları kapsamında hukuksal danışmanlık sağlamaktayız.

3. EĞİTİM VE KURSLAR (SAĞLIK TURİZMİ İNGİLİZCESİ VE İLETİŞİM)

Sağlık turizmi sektöründe çalışanlara yönelik kurs, seminer, panel, uzaktan eğitim ve telekonferans panelleri düzenlemekteyiz. Ayrıca Amerikalı eğitmenler tarafından sağlık turizmine özel hazırlanmış internet üzerinden pratik İngilizce konuşma dersleri düzenlemekteyiz.

4. KURUSAL DANIŞMANLIK (VERGİ İNDİRİMİ VE DEVLET DESTEKLERİ)

Sağlık kuruluşlarına kurumsal danışmanlıklar sağlamaktayız. Sağlık turizminden vergi muafiyeti (Bu tür gelirlerde % 50 vergi indirimi yürürlüğe girmiştir.),yurt dışı tanıtım destekleri uygulamaları hakkında danışmanlık ve destek veriyoruz. Ayrıca tanıtım, pazarlama ve markalaşma ve yabancı hastalar ile iletişim konularında da danışmanlık vermekteyiz.