Türkçe English Russian Farsça Azerice
Çağrı Merkezi

Başkandan

Türkiye’de Sağlık Turizmi Nereye Gidiyor?

Sağlık, insanoğlunun en değerli varlığıdır. Kanuni Sultan Süleyman, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi." diyerek bunu en güzel biçimde anlatmıştır. Tarih boyunca insanlar sağlığına kavuşmak için diyar diyar gezerek derdine derman aramış ve sağlık turizminin temelini atmışlardır. Ancak günümüzde bir sektör olarak sağlık turizmi dünyada 30-40 yıllık, ülkemizde ise 10-15 yıllık bir geçmişe sahiptir.

Visit Turkey For Healthcare Platform

Uluslararası Hasta Hakları Platformu

Choose Language
Azerice Azerice English Russian Farsça
Choose Language Azerice English Russian Farsça

İlgili Bakanlıklar

Kazakistan'da Sağlık Turizmi Çalış Tayı Başarı İle Tamamlandı.

Tarih: 07.01.2016

22 Kasım 2016 Tarihinde İPSA TURKEY -AFAK SEYAHAT ACENTASI işbirliğinde  Almatı'da düzenlenen Sağlık Turizmi Çalış tayına acentalar, yaşlı ve engelli  konusunda çalışan STK lar ve doktorlar katıldı.Çalış tayda öncelikli olarak Türkiye'nin Sağlık turizmi potansiyeli anlatıldı, sonra Kazakistan ile Türkiye arasında yapılabilecek Sağlık turizmi alandaki işbirlikleri tartışıldı. Toplantı gayet başarılı geçti 2016 yılındaki işbirlikleri ve yapılabilecek etkinlikler konuşuldu ve planladı.

Çalış taydan sonra akşam yemeğinde farklı bir grup ile sağlık turizmi alanında yapılabilecek işbirlikleri değerlendirildi.Dernek olarak 2016 yılında Kazakistan ta kapsamlı bir tanıtım etkinliği planlandı .Detayları ilerleyen tarihlerde ayrıca duyurulacaktır.

Kazakistan'da Sağlık Turizmi Çalış Tayı Başarı İle Tamamlandı.