Türkçe English Russian Farsça Azerice
Çağrı Merkezi

Başkandan

Türkiye’de Sağlık Turizmi Nereye Gidiyor?

Sağlık, insanoğlunun en değerli varlığıdır. Kanuni Sultan Süleyman, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi." diyerek bunu en güzel biçimde anlatmıştır. Tarih boyunca insanlar sağlığına kavuşmak için diyar diyar gezerek derdine derman aramış ve sağlık turizminin temelini atmışlardır. Ancak günümüzde bir sektör olarak sağlık turizmi dünyada 30-40 yıllık, ülkemizde ise 10-15 yıllık bir geçmişe sahiptir.

Visit Turkey For Healthcare Platform

Uluslararası Hasta Hakları Platformu

Choose Language
Azerice Azerice English Russian Farsça
Choose Language Azerice English Russian Farsça

İlgili Bakanlıklar

Almanya da ki tıp bayramı kutlamaları başarı ile tamamlandı.

Tarih: 18.03.2015

     İPSA   organizasyonu olan ŞİFAKAPINIZ TÜRKİYE  her yıl tıp bayramını Avrupa da bir ülkede kutluyor. Yurt dışındaki Türk kökenli hekimleri bir araya getirecek bu projenin ilk adımı bu sene Almanya da atıldı. Bu yıl 14 mart tıp bayramını  vatandaşlarımızın en yoğun yaşadığı Düsseldorf .Essen Köln üçgeninde yaptık . Essen de düzenlenen programa Almanya nın her bölgesinden katılım var idi. Düzenlenen seminerde gün boyu Türkiye nin sağlık sistemindeki gelişmeler ve sağlık turizmi fırsatları konuşuldu ve iş görüşmeleri yapıldı.

    Akşam Çanakkale zaferinin 100 yılı münasebeti ile Sağlık Ordusu ve Anavatandan Esintiler fotoğraf sergisi düzenlendi. Akşam gala yemeği ile program sona erdi. Ayrıca 36 Köln uluslararası diş fuarına da katılım sağlandı.

     Almanya da en önemli sağlık turizmi ürününü saç ,diş ,göz ve estetik gibi sigorta kapsamı dışında kalan hizmetler  olduğu görüldü. Ayrıca termal turizm, diyaliz ve check up gibi hizmetleri  kapsayan sağlık tur paketlerinin de çok önemli bir pazarlanması gereken ürün olduğu tespit edildi. Bir çok iş görüşmesi ve protokoller yapıldı. En önemlisi böyle bir geleneğin başlamış olmasından Türk hekimleri memnun kaldılar .Gelecek yıllarda kapsamının genişleyerek  devam etmesini temenni ettiler.